Kalendarz wydarzeń

Listopad 2021
P W Ś C Pt S N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 1 2 3 4 5 

Jubileusz 50-lecia

Gala jubileuszowa 50-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Karola Szymanowskiego w Kole odbyła się w Miejskim Domu Kultury w Kole 29 października 2021 r.

Przybyłych na uroczystość gości powitał dyrektor szkoły Marek Kłaniecki, po czym nastąpiła krótka prezentacja historii i działań szkoły na przestrzeni minionych 50 lat. Punktem centralnym programu był koncert w wykonaniu absolwentów szkoły: Oliwii Walczak, Justyny Królik w duo z Gabrielą Lityńską, Juliana Kokocińskiego, Aleksandra Płocińskiego, Marceliny Dyner, Marzeny Wieczorek, Jakuba Jóźwiaka oraz tria w składzie: Aleksandra Osowska, Marzena Wieczorek i Mateusz Osowski. Na okoliczność tej uroczystości zostały tez zorganizowane dwa pokaźne zespoły instrumentalne złożone z absolwentów: zespół dęty blaszany oraz big band, który zakończył ten wspaniały występ.

 Po koncercie nastąpiło uhonorowanie zasłużonych nauczycieli i pracowników szkoły. Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymała pani Alina Królik oraz pani Małgorzata Chojnacka, natomiast odznaka "Zasłużony dla Kultury Polskiej" została przyznana panu Krzysztofowi Lityńskiemu. Aktu odznaczenia dokonał delegat Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego starszy wizytator Centrum Edukacji Artystycznej pan Artur Matejuk. Zostały też wręczone nagrody Dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej, nagrody dyrektora  szkoły oraz okolicznościowe dyplomy.

 W dalszej części nastąpiły gratulacje i życzenia, kwiaty i upominki dla szkoły od władz miasta, powiatu, wizytatora, posła na sejm, dyrektorów szkół i instytucji, stowarzyszeń i związków zawodowych, orkiestr dętych, w tym orkiestry wojskowej w Poznaniu.

 Ostatnim punktem gali był poczęstunek w  budynku szkoły połączony z oglądaniem szkoły, kronik i zdjęć archiwalnych.

video:

https://youtu.be/LMV1Ogk6L08

artykuł:

 https://okraglemiasto.pl/gala-z-okazji-50-lecia-panstwowej-szkoly-muzycznej-w-kole/


Gala jubileuszowa


Gala jubileuszowa - Goście

Koncert I

Koncert II

Dom Kultury

Szkoła I

Szkoła II


 

 

 


Urząd Miejski w Kole